Aktuality

Aktuality

29.04.2024

Inovovaný informačný systém Zelenej domácnostiam je opäť v prevádzke

SIEA po zavedení nových funkcionalít opäť spustila informačný systém na registráciu žiadostí o poukážky v projekte Zelená domácnostiam. V ďalšej fáze bude postupne spustená aktivácia žiadostí zhotoviteľmi a vydávanie poukážok.

The post Inovovaný informačný systém Zelenej domácnostiam je opäť v prevádzke appeared first on Zelená domácnostiam.

30.01.2024

SIEA zverejnila aktualizované podmienky Zelenej domácnostiam

Záujem o inštaláciu zariadení v novom projekte Zelená domácnostiam už prejavilo viac ako 1 000 zhotoviteľov a zaregistrovaných bolo vyše 4 400 oprávnených zariadení. K dispozícii sú aktualizované podmienky podpory.

The post SIEA zverejnila aktualizované podmienky Zelenej domácnostiam appeared first on Zelená domácnostiam.

30.01.2024

Podmienky Zelenej domácnostiam motivujú bytové domy vykonať úsporné opatrenia

V novom projekte Zelená domácnostiam sa podpora pre bytové domy rozšírila na štyri druhy zariadení, ktoré im pomôžu znížiť náklady na energiu. Podľa aktualizovaných podmienok bude pri určení výšky príspevku v bytových domoch rozhodujúci výkon zariadenia, ktorý navrhne energetický audit so zohľadnením potenciálu úspor a množstva využiteľnej energie v budove.

The post Podmienky Zelenej domácnostiam motivujú bytové domy vykonať úsporné opatrenia appeared first on Zelená domácnostiam.

08.12.2023

SIEA zverejnila odporúčania, čo sa oplatí dohodnúť v zmluve pri inštaláciách zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie

Dodržiavanie práv spotrebiteľov pri inštaláciách zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie nie je samozrejmosťou. O tom, čo sa oplatí dohodnúť v zmluve medzi domácnosťou a zhotoviteľom v projekte Zelená domácnostiam, hovorili experti na spotrebiteľské právo na seminári, ktorý zorganizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra.

The post SIEA zverejnila odporúčania, čo sa oplatí dohodnúť v zmluve pri inštaláciách zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie appeared first on Zelená domácnostiam.

29.11.2023

SIEA pozýva na seminár na tému „Čo sa oplatí dohodnúť v zmluve medzi domácnosťou a zhotoviteľom v projekte Zelená domácnostiam“

Uvažujete o využití poukážky z projektu Zelená domácnostiam alebo zabezpečujete inštalácie zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie Čo sa oplatí dohodnúť v zmluve o inštalácii medzi domácnosťou a zhotoviteľom, sa dozviete na seminári, ktorý organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v spolupráci so Slovenskou obchodnou inšpekciou (SOI) 6. decembra 2023.

The post SIEA pozýva na seminár na tému „Čo sa oplatí dohodnúť v zmluve medzi domácnosťou a zhotoviteľom v projekte Zelená domácnostiam“ appeared first on Zelená domácnostiam.

14.11.2023

Kto bude môcť využiť zvýhodnený príspevok zo Zelenej domácnostiam a ako si vypočítať hodnotu poukážky?

Prehľad najpodstatnejších informácií o nových možnostiach podpory v projekte Zelená domácnostiam je k dispozícii aj prostredníctvom videozáznamu z prvého seminára. Na novej stránke zelenadomacnostiam.sk pribudli odporúčania k výberu zariadení a kalkulačka, prostredníctvom ktorej si môžu domácnosti vypočítať predpokladanú maximálnu hodnotu poukážky.

The post Kto bude môcť využiť zvýhodnený príspevok zo Zelenej domácnostiam a ako si vypočítať hodnotu poukážky? appeared first on Zelená domácnostiam.

03.11.2023

SIEA pozýva na seminár Nová Zelená domácnostiam

Slovenská inovačná a energetická agentúra pozýva na seminár na tému Nová Zelená domácnostiam, na ktorom budú predstavené podrobné informácie o nových možnostiach podpory inštalácie zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Podujatie sa uskutoční 7. novembra 2023, prístupné bude aj online.

The post SIEA pozýva na seminár Nová Zelená domácnostiam appeared first on Zelená domácnostiam.

30.10.2023

SIEA spúšťa novú Zelenú domácnostiam. O poukážku bude možné požiadať spätne

Príspevky na tepelné čerpadlá, fotovoltické panely, slnečné kolektory a kotly na biomasu aj pre Bratislavský samosprávny kraj a vyššia cielená podpora inštalácií moderných zariadení, ktoré spĺňajú európske environmentálne kritériá. To sú hlavné zmeny v podmienkach nového národného projektu Zelená domácnostiach, ktoré 30. októbra 2023 zverejnila SIEA.

The post SIEA spúšťa novú Zelenú domácnostiam. O poukážku bude možné požiadať spätne appeared first on Zelená domácnostiam.

30.10.2023

Čo sa zmenilo v podmienkach národného projektu Zelená domácnostiam?

Pravidlá podpory inštalácie malých zariadení na využitie obnoviteľných zdrojov energie v novom projekte Zelená domácnostiam sú definované v dokumente Všeobecné podmienky na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. K dispozícii je prehľad najvýznamnejších zmien.

The post Čo sa zmenilo v podmienkach národného projektu Zelená domácnostiam? appeared first on Zelená domácnostiam.

30.10.2023

Vitajte na novej stránke Zelená domácnostiam

Pripravili sme pre vás novú webovú stránku národného projektu Zelená domácnostiam. K dispozícii je aj pôvodná stránka projektu Zelená domácnostiam s informáciami o podpore poskytovanej v rokoch 2015  2023.  

The post Vitajte na novej stránke Zelená domácnostiam appeared first on Zelená domácnostiam.

späť hore