Možnosti FVE

ON-GRID systém – sieťová elektráreň

Tento typ elektrárne je v Slovenskej republike ako aj v celej EÚ najviac obľúbený vzhľadom na jeho vstupné náklady a rýchlu návratnosť.

Jediná podmienka rýchlej návratnosti je aby bola spotreba domácnosti v čase kedy panely vyrábajú energiu a to v priebehu dňa. Často krát pokiaľ sa jedna o domácnosť s nízkou spotrebou od rána do večera, tak sa spotreba prispôsobuje, napríklad zrušením nočnej tarify a zapínanie ohrevu vody od rána až kým sa nahreje. V prípade letných dní sa často môže využívať na ohrev bazéna alebo napájania tepelného čerpadla, klimatizácie.

Jedná sa o najčastejšie inštalovanú fotovoltaickú elektráreň, ktorá sa inštaluje na rodinné domy alebo výrobne haly, kde je najväčší predpoklad spotreby elektrickej energie.

Táto elektráreň vyrába elektrickú energiu bez toho aby ju uskladňovala do batérií, to znamená že batérie neobsahuje vďaka čomu je aj cenovo najdostupnejším systémom pre koncového zákazníka

 

Požiadavky pre inštaláciu ON-Grid elektrárne. 

Čo všetko je súčasťou dodávky ON-Grid elektrárne?

Naša spoločnosť realizuje kompletné zapojenie fotovoltaickej ON-Grid elektrárne na kľúč s možnosťou uplatnenia poukážky z projektu zelená domácnostiam pre fyzické osoby.

Výhody:

Nevýhody:

Nevhodná pre domácnosti s vyššou nočnou spotrebou.

Zaujali sme Vás?
Požiadajte o cenovú ponuku
ON-GRID systém – sieťová elektráreň

ON-GRID systém

Sieťová elektráreň

Hybridný systém

Hybridný systém

Záloha energie v batériách

Ostrovný systém

Ostrovný systém

Pre miesta bez elektrickej energie

Ohrev TUV

Ohrev TUV

Ohrem vody fotovoltalikou

späť hore