Možnosti FVE

Ostrovný systém

 

Ostrovné systémy sú odvodené od slova „ostrov“, jedná sa o systém, ktorý je čisto závislý od slnečného žiarenia a neráta sa s dodávkou elektrickej energie z externej siete ako napríklad elektrárne.

Ostrovné systémy alebo v skratke „OFF-Grid“ sa uplatňujú najmä na miestach kde nie je z technických alebo finančných možnosti možné realizovať prípojku z verejnej siete.

Najčastejšie sa jedna o vzdialené farmy, záhradné chaty alebo nízkoenergetické ekodomy

Ostrovný systém je kompletné fotovoltaické zariadenie, pozostávajúce z fotovoltaických modulov, batérií a ostatných zariadení, ktoré vyrába elektrickú energiu.

Elektrická energia na miestach bez dostupností inžinierskych sietí už nie je záležitosť elektrocentrál alebo predražených projektov elektrických vedení. Fotovoltaická energia v niektorých prípadoch aj s kombináciou veternej energie je perfektnou možnosťou ako vyrábať elektrickú energiu ekologicky a jednoducho za pomocí dostupných neobmedzených zdrojov našej planéty.

Nemáte možnosť pripojenia k elektrickej sieti?

Máme pre Vás riešenie. Už niekoľko rokov sa zaoberáme skladaním fotovoltaických ostrovných elektrárni na mieru pre našich zákazníkov. Vytvorili sme mnoho projektov na rôznych miestach dostupných alebo ťažko dostupných u nás v Slovenskej republike. Naše ostrovné elektrárne napájajú veľké množstvo zariadení, záhradné rekreačné chaty kde vyrábajú elektrickú energiu pre bežných ľudí.

 

Čo je potrebné zabezpečiť pred inštaláciou?

 

Možnosť pripojenia externého zdroja ( elektroagregát / centrála, sieť )

Pokiaľ máte záujem Váš ostrovný systém dopĺňať o energiu z externého zdroja, je potrebné aby ste to uviedli pred vytváraním cenovej ponuky alebo pred návrhom fotovoltaického systému.

Čo sa týka Vášho externého zdroja, ktorý budete pripájať do hybridného meniča, musí spĺňať určité normy, na základe ktorých dokáže s nabíjačom v meniči spolupracovať bez tech. problémov. Zákazník sa musí ubezpečiť, či je jeho externý zdroj ako napríklad centrála v súlade s normami 230V AC 50hz bez výkyvov v sínusoide alebo napätí. Pokiaľ sa jedná o elektrocentrálu, ktorá je „stará“ a nie ste si istý či je vhodná na napájanie nabíjača, dajte nám o tejto skutočnosti dostatočne vopred vedieť aby sme ju otestovali alebo Vám navrhli iné vhodné riešenie.

Zaujali sme Vás?
Požiadajte o cenovú ponuku
ON-GRID systém – sieťová elektráreň

ON-GRID systém

Sieťová elektráreň

Hybridný systém

Hybridný systém

Záloha energie v batériách

Ostrovný systém

Ostrovný systém

Pre miesta bez elektrickej energie

Ohrev TUV

Ohrev TUV

Ohrem vody fotovoltalikou

späť hore